Blog Lenjerii Horeca Lenjerii De Pat Pentru Hotel: Avantajele Bumbacului Si Tesaturii De Tip Damasc

Lenjerii De Pat Pentru Hotel: Avantajele Bumbacului Si Tesaturii De Tip Damasc

Lenjeriile de pat pentru hotel pot reprezenta un factor de departajare intre locatia ta de cazare si celelalte de pe piata. Clientii au nevoie de confort, dar si de un ambient placut din punct de vedere estetic.

Niky Decor iti propune o serie de lenjerii de pat pentru hotel elegante si comode, gandite in mod special de echipa noastra pentru a acoperi nevoile acestei industrii. Am ales bumbacul, dar si alte fibre textile consacrate pentru crearea unor lenjerii cu un aspect ce poate fi usor integrat in diferite tipuri de amenajari.

Dorim sa informam mai bine clientii nostri si prezentam in acest articol o serie de caracteristici ale elementelor pe care noi le consideram a fi definitorii pentru lenjeriile de pat existente in lumea hoteliera.

Avantajele Bumbacului

Bumbacul este unul dintre cele mai folosite materiale pentru producerea diverselor tesaturi din diferite industrii, inclusiv pentru producerea lenjeriilor de pat. Avantajele acestui material pot fi descoperite in urmatoarele randuri:

Favorizeaza Circulatia Aerului

– Bumbacul dispune de calitati naturale prielnice aerisirii, diminuand efectele mai putin placute ale supraincalzirii corpului in timpul noptii.

Adaptabil Indiferent de Anotimp

- Poate fi folosit atat in sezonul cald, cat si in sezonul rece. Incalzeste iarna si permite pielii sa respire in timpul temperaturilor ridicate.

Confort Sporit

– Un material moale poate oferi un somn linistitor. Lenjeriile de pat produse de echipa noastra nu sunt aspre, modelele avand o textura fina si placuta la atingere.

Material Maleabil

– Tesatura de bumbac nu este una dura, urmand forma patului unde va fi folosita. Lenjeria nu va necesita un efort suplimentar intens pentru aranjarea sau impaturirea acesteia.

Intretinere Usoara

– Se poate utiliza masina de spalat pentru curatarea lenjeriei. Nu va fi nevoie de o spalare manuala decat in cazul in care acest lucru este indicat pe eticheta de spalare.

Avantajele Damascului

Damascul reprezinta o tesatura formata din numeroase straturi de fire, realizata din bumbac, fibre sintetice, matase sau din alte fibre textile. Poate fi compus in proportie de 100% dintr-un anumita fibra textila sau dintr-o combinatie de fibre.

O Tesatura Luxurianta

– Damascul are un istoric bogat, fiind folosit in trecut de persoanele instarite din diferite culturi ale lumii. Formatul tesaturii ofera un aspect simplu si elegant, potrivit pentru mediul hotelier.

Material Durabil

– Lenjeria cu tesatura de tip damasc ar putea fi considerata o investitie pe termen lung datorita formatului durabil. Acesta din urma se datoreaza tesaturii dense, alcatuita din mai multe straturi de fire.

Parte din Diferite Amenajari

- Damascul alb poate fi folosit pentru numeroase idei de amenajari, atat clasice, cat si moderne. In acest mod, vei dispune de mai multa libertate pentru a realiza aspectul interior potrivit viziunii tale.

Mai Rezistent la Apa

Lenjeria de pat de tip Damasc absoarbe mai greu picaturile de apa sau ale altor fluide. Acest lucru este posibil datorita numeroaselor straturi de fire.

De ce sa alegi o lenjerie de pat realizata la comanda de Niky Decor?

In randurile urmatoare enuntam cateva avantaje de care te poti bucura daca optezi pentru o lenjerie de pat realizata la comanda de compania noastra. Plusurile enumerate nu tin doar de beneficiile generale ale alegerii unei lenjerii de pat la comanda, ci si de alte aspecte care ti-ar putea fi de folos in vederea alcatuirii sau imbunatatirii interiorului potrivit pentru gusturile tale.

Posibilitatea de a Alege Dimensiunile

– Proportiile conteaza si ele fac de multe ori diferenta intre o amenajare frumoasa si una mai putin reusita. O lenjerie de pat la comanda te poate scuti de eventualele nepotriviri ale lenjeriei cu pilota din punct de vedere al dimensiunilor.

Culorile Tale Preferate

– Poti desavarsi aspectul interior al camerei de hotel prin intermediul unei lenjerii cu nuanta ta favorita. Noi iti oferim posibilitatea de a alege culoarea care crezi ca va aduce plusuri estetice amenajarilor tale. Desigur, acest lucru va putea fi realizat daca dispunem de culoarea dorita de tine.

Sugestii Pentru Nevoile Tale

– Iti putem oferi solutiile care te-ar putea ajuta in realizarea ambientului hotelier optim pentru clientii tai. In baza experientei noastre, iti putem oferi numeroase informatii legate de anumite aspecte precum: textura lenjeriiilor noastre, nivelul de confort sau stilul de amenajare care s-ar potrivi acestora(modern, clasic, eclectic etc.)

Materiale Consacrate

– Alegem sa producem lenjerii de pat pentru hotel din materiale recunoscute deja si folosite pe scara larga (precum bumbacul). La baza acestei dorinte nu sta o eventuala impotrivire a noastra in fata inovatiei, ci o simpla asigurare ca potentialii sau actualii nostri clienti vor folosi materiale calitative adaptate cerintelor industriei hoteliere.

Unde Pot Fi Folosite Lenjeriile de Pat Propuse Pietei de Niky Decor?

Lenjeriile existente in cadrul ofertei noastre pot fi folosite in camerele de hotel, pensiuni sau in interiorul altor locatii de cazare. Compania noastra este focusata pe realizarea unor astfel de produse, intreaga oferta fiind gandita in mod special pentru a se plia pe nevoile prezente in aceasta industrie. Aspectul simplu, elegant si rafinat al lenjeriilor de pat ofera o multime de posibilitati atunci cand vine vorba de amenajare unei camere. Lenjeriile de pat se pot incadra cu usurinta in diferite tipuri de ambiente, fie ca vorbim de clasic, modern sau eclectic.

Care este tipul de pat potrivit pentru folosirea lenjeriilor produse de Niky Decor?

Exista posibilitatea folosirii acestor lenjerii atat pentru paturile duble, cat si pentru paturile single. Putem ajusta dimensiunile lenjeriilor comandate astfel incat acestea sa fie adaptate marimilor diferite ale paturilor din camerele locatiilor de cazare. Poti comanda indiferent ca aveti o pensiune destinata cazarii in paturi single a studentilor sau un hotel cu paturi matrimoniale tapitate. Modelul lenjeriei poate fi pastrat pentru ambele tipuri de paturi pentru ca veti alege inca de la inceput tipul de material si modelul ce urmeaza a fi folosit.

Ce lenjerie de pat ar trebui sa alegi?

Exista multe lenjerii in cadrul ofertei noastre din care ai putea sa alegi. Insa, diversitatea ar putea prelungi timpul dedicat cautarii lenjeriei sau lenjeriilor potrivite pentru afacerea ta. De aceea, dorim sa iti venim in ajutor cu doua puncte de plecare pe care noi le consideram a fi mai importante.

Urmatoarele recomandari sunt subiective, sunt gandite in baza experientei noastre si le poti considera a fi simple sfaturi.

In primul rand, te poti gandi la tipul de material dorit pentru lenjeria de pat. Dispunem de materiale textile formate in proportie de 100% bumbac si de materiale textile alcatuite 50% din bumbac si 50% din fibre sintetice. In al doilea rand, poti avea in vedere tipul de tesatura folosita pentru realizarea lenjeriei.

Daca doresti o tesatura mai densa si implicit mai durabila, ai putea alege tesatura de tip Damasc. Daca doresti o tesatura mai usoara, ai putea alege o tesatura realizata cu mai putine straturi in comparatie cu cea de tip Damasc.

Speram ca sfaturile noastre sa te ajute in gasirea lenjeriei sau lenjeriilor conforme cu nevoile tale. Daca doresti mai multe informatii legate de acest subiect sau alte detalii cu privire la preturile sau caracteristicile produselor noastre, ne poti contacta folosind formularul de pe site.